ברוך הבא לעולם הלא נודע של הכסף

תמיד חשבת שלוקחים ממך כסף ולא הבנת מי ? אתה יודע שאילו רק עשית את זה ואת זה יכולת להיות כבר עשיר ? נמאס לך שכל הגופים הפיננסים שותפים להכנסתך ? אתה מעונין ללמוד כיצד לא להפסיד כסף ? אתה מעוניין לתרום להפצת ידע שאינו נמצא במדיה הראשית ? מעוניין ללמוד את מה שאף אחד לא מוכן לספר לך ? אתה מרגיש שהכסף בורח לך בין הידיים ? אתה מרגיש שהסוכן הפנסיוני, מנהל הבנק ואפילו מנהל קופת הגמל עובדים עליך ?הגעת למקום הנכון. כסף נעלם הוא הבלוג עבורך.ממליץ בחום להזין כתובת אימייל לקבלת עידכונים מהבלוג.

יום רביעי, 16 בפברואר 2011

תזרים קבוע לעומת השקעה לטווח ארוך.

מרבית העסקים והאנשים פועלים על פי שיטת שימור תזרים המזומנים. תזרים מזומנים קבוע הינו הכרחי לכיסוי ההוצאות השוטפות. הוצאות למשכורות, קניית ציוד, קניית מלאי ועוד במקרה של עסק והוצאות לדיור, חשמל, חינוך, תקשורת, ועוד במקרה של משפחה. במרבית המקרים העסקים והתאים המשפחתיים בנויים כך שסך ההוצאות תואם לתזרים המזומנים הנכנס ושינוי משמעותי כלפי מטה של של התזרים יכול לגרור בעיה מיידית ביכולת תשלום ההוצאות ולהביא לכדי פשיטת רגל.  עסקים ותאים משפחתיים מסוג זה מוגבלים גם ביכולת הצמיחה וההתרחבות כיוון שאין באפשרותם להפנות משאבים לצמיחה משמעותית ללא פגיעה בתזרים המזומנים וכולת תשלום ההוצאות.

לעומת זאת ישנם גופים או אנשים מסוג אחר. לעיתים אנו קוראים להם טייקונים, לעיתים עשירים ולפעמיים קרנות להשקעה ארוכת טווח.  גופים אלו אינם מודאגים מתזרים מזומנים קבוע ( כיוון שההוצאות שלהם אינן תלויות בהם). גופים אלו מסוגלים לחפש ולמצוא הזדמנויות השקעה טובות וזולות שישביחו עצמן לאורך זמן (לא ידוע).  כאשר ההשקעה תשביח עצמה יוכלו למכור (או לא) ברווח משמעותי.
דוגמאות:
- השקעת ערך בחברות זולות
- השקעה בנדל"ן על פי תזמון ( קניה בזול מכירה ביוקר)
- השקעה בחברות בעלות בעיות פיננסיות רגעיות.
- החלפת עבודה כשכיר בבעלות חברה.
 ועוד...


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה