ברוך הבא לעולם הלא נודע של הכסף

תמיד חשבת שלוקחים ממך כסף ולא הבנת מי ? אתה יודע שאילו רק עשית את זה ואת זה יכולת להיות כבר עשיר ? נמאס לך שכל הגופים הפיננסים שותפים להכנסתך ? אתה מעונין ללמוד כיצד לא להפסיד כסף ? אתה מעוניין לתרום להפצת ידע שאינו נמצא במדיה הראשית ? מעוניין ללמוד את מה שאף אחד לא מוכן לספר לך ? אתה מרגיש שהכסף בורח לך בין הידיים ? אתה מרגיש שהסוכן הפנסיוני, מנהל הבנק ואפילו מנהל קופת הגמל עובדים עליך ?הגעת למקום הנכון. כסף נעלם הוא הבלוג עבורך.ממליץ בחום להזין כתובת אימייל לקבלת עידכונים מהבלוג.

יום ראשון, 27 בפברואר 2011

טביעת רגל אקולוגית

בעקבות הרצאה מרתקת.
טביעת רגל אקולוגית היא ניסיון לכמת ולהגדיר כמדד את שטח האדמה והמים הנדרש על מנת לספק את הצרכים ולקלוט את חומרי הפסולת של אוכלוסייה בעלת אורח חיים נתון. לפי תפיסה זו דווקא השימוש במשאבים מתחדשים מהווה סיכון אמיתי למשבר קיימות, ולא השימוש במשאבים שאינם-מתחדשים.
לפי המחקרים כרגע אנו נמצאים בניצולת של 1.5 כדורי ארץ מבחינת שימוש במשאבי הטבע המתחדשים ולפי הקצב הנוכחי ב 2050 נצרוך 2.5 כדורי ארץ !

במבט פשטני (שלי) להערכתי כל המחקר כולו למעשה מתרגם בעיה של גידול האוכלוסיה בעולם וכמות המשאבים לאדם למרחב פרמטרים אחרים. לפי ההערכות במחקרים אלו כדור הארץ יכול לכלכל כ 4.5 מיליארד אנשים ומאז שעברנו את הסף הזה באמצע שנות השבעים של המאה הקודמת אנחנו במרוץ נגד הזמן בכילוי משאבי כדור הארץ.
הפתרונות הנאיבים הינם דילול אוכלוסין ! או ירידה דרסטית בצריכת המשאבים לתושב כדור הארץ ( כלומר מלחמות, רעב,י רידה ברמת חיים,..).
לחלופין מעבר לשימוש במשאבים שאינם מתכלים או מתחדשים בזמן קצר ( שמש,רוח) יכול לעזור.

מספר קישורים:
מבוא
אטלס טביעת הרגל האקולוגית העולמית

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה