ברוך הבא לעולם הלא נודע של הכסף

תמיד חשבת שלוקחים ממך כסף ולא הבנת מי ? אתה יודע שאילו רק עשית את זה ואת זה יכולת להיות כבר עשיר ? נמאס לך שכל הגופים הפיננסים שותפים להכנסתך ? אתה מעונין ללמוד כיצד לא להפסיד כסף ? אתה מעוניין לתרום להפצת ידע שאינו נמצא במדיה הראשית ? מעוניין ללמוד את מה שאף אחד לא מוכן לספר לך ? אתה מרגיש שהכסף בורח לך בין הידיים ? אתה מרגיש שהסוכן הפנסיוני, מנהל הבנק ואפילו מנהל קופת הגמל עובדים עליך ?הגעת למקום הנכון. כסף נעלם הוא הבלוג עבורך.ממליץ בחום להזין כתובת אימייל לקבלת עידכונים מהבלוג.

יום רביעי, 27 באפריל 2011

מאמר מרתק של הנגיד על מסקנות המשבר העולמי האחרון

אני נדהם כל פעם מחדש מהתירוצים שמספקים נגידי בנקים מרכזים ומובילי מדיניות כלכלית אחרים על כיצד המשבר הפתיע אותם, כיצד הכלים שברשותם מוגבלים, אודות הדרישה לחזק את מעמדו ואת סט כליו של הבנק המרכזי, אודות התפקיד המרכזי של הבנק המרכזי למתן משברים ולצאת מהם ( משברים שבמרבית המקרים הם יצרו), אודות הצורך של הבנק מרכזי להתערב בכל תחומי חיינו וכמובן הצורך בשימור וחיזוק השיטה המונטרית הנוכחית.

אני משוכנע שללא בנק מרכזי הבועות הפיננסיות לא היו מגיעות לממדים אשר הבנקים המרכזים יצרו ויוצרים וכוחות השוק היו עושים עבודה טובה בהרבה מכל בנק מרכזי בעולם. אבל מצד שני ישנם גורמים שמרוויחים מקיומו של הבנק המרכזי ולעולם ידאגו שישאר וידאג לזרימת כסף וניפוחו על פי הצורך ( שלהם).

המאמר

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה