ברוך הבא לעולם הלא נודע של הכסף

תמיד חשבת שלוקחים ממך כסף ולא הבנת מי ? אתה יודע שאילו רק עשית את זה ואת זה יכולת להיות כבר עשיר ? נמאס לך שכל הגופים הפיננסים שותפים להכנסתך ? אתה מעונין ללמוד כיצד לא להפסיד כסף ? אתה מעוניין לתרום להפצת ידע שאינו נמצא במדיה הראשית ? מעוניין ללמוד את מה שאף אחד לא מוכן לספר לך ? אתה מרגיש שהכסף בורח לך בין הידיים ? אתה מרגיש שהסוכן הפנסיוני, מנהל הבנק ואפילו מנהל קופת הגמל עובדים עליך ?הגעת למקום הנכון. כסף נעלם הוא הבלוג עבורך.ממליץ בחום להזין כתובת אימייל לקבלת עידכונים מהבלוג.

יום שלישי, 1 בנובמבר 2011

הפקד(ר)ה בבנק

כאשר אני פותח חשבון בבנק ומפקיד מזומנים שברשותי לחשבון הבנק - הכל נראה תמים. במקום שאחזיק את כספי בארנק אני מקפיד אותו בחשבון והבנק פשוט מחזיק עבורי את כספי שלי. אך לא כך הדבר. למעשה כאשר אני מפקיד בבנק כסף בחשבוני שלי, הכסף אינו שלי מאותו רגע. למעשה מה שביצעתי זו הלוואה לבנק והבנק חייב לי את הסכום שהפקדתי. במקרה ואפקיד לפקדון בנקאי, הבנק ישלם לי גם ריבית עבור הלוואה זו.
מדוע זה חשוב ?
הסיבה היא שכאשר הדברים מתנהלים כשורה איננו מבחינים בכל בעיה, אבל כאשר נוצר מצב שלקוחות הבנק מנסים למשוך את כספי פקדונם בקבוצות גדולות, לבנק אין אפשרות לתרגם הלוואה זו ( פקדון) למזומנים והבנק אף יכול לקרוס ללא יכולת להחזיר ללקוחותיה את כספי פקדונם.
בנקאות ברזרבה חלקית המאפשרת לבנק להלוות עד כדי פי 10 מכספי הונו ( פקדונות לקוחותיו) ואף יותר הוא הגורם לסיכון זה. יכולת זו של הבנק ליצור כסף יש מאין תחת חוב הינה אחת הבעיות העיקריות במערכת המוניטרית הנוכחית.
אז מה עלינו לעשות ?
כדי להבטיח את יכולתנו לקבל את כספנו היקר שהופקד בבנק, כדאי שנדאג שנהיה בעלי יכולת משיכה מהירה וללא מכשולים של כסף זה. במקרים מסוימים יש לנהוג בצורות דומות למה שדורות על גבי דורות ביצעו והיא שמירת ערך הכסף בכספות ( שיכולות להיות גם בבנק) ו/או החלפתו בצורת צבירה אחרת כגון זהב, כסף ואבני חן. ככל שהנגישות שלנו לכסף קטנה יותר, ישנה סכנה שלא נוכל לראותו בתקופות קשות כאשר נצטרך אותו יותר מכל.
כסף נעלם מעריך שאנחנו לפני תקופת מיתון קשה, אז אנא התכוננו ....

תגובה 1:

  1. הובלות קטנות תל אביב והמרכז,הובלות קטנות בחולון,http://www.xn----1hciebbu3a3b6d5af.org.il/

    השבמחק